Aktualności

 29.08.2013

Informujemy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 9.00 na sali Bazar. Natomiast o 9.45 w kościele farnym odprawiona zostanie Msza Święta dla uczniów i pracowników naszej Szkoły. Serdecznie zachęcamy do udziału.


19.08.2013

Przypominamy, że w poniedziałek 26. sierpnia odbywać się będą egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy uzyskali jedną lub dwie oceny niedostateczne w wyniku klasyfikacji w roku szkolnym 2012/2013. Egzaminy odbywać się będą według planu:
- matematyka godz. 9.00
- biologia godz. 9.00
- j.niemiecki godz. 9.30
- muzyka godz. 10.00
- religia godz. 10.30
- j.rosyjski godz. 10.30


15.07.2013

Wszystkich zainteresowanych informujemy o dostępności list uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2013/2014.

Listy klas pierwszych24.06.2013

Organizacja zakończenia roku szkolnego:
- środa 26.06. - klasy 1 i 2 zajęcia z wychowawcą w godz. 9.00 - 11.30, klasy 3 - próba na sali Bazar o godz. 8.00
- środa 26.06. - "Szkolne Talenty" - sala Bazar godz. 17.00
- czwartek 27.06. - Msza Św. w kościele farnym o godz. 9.00, po mszy klasy 1 i 2 zajęcia z wychowawcą, klasy 3 próba na sali
- piątek 28.06. - zakończenie dla klas 3 - sala Bazar godz. 8.30, pozostałe klasy - godz. 11.00


11.06.2013

24 maja 2013 r. w sali Kinoteatru Słonko odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej pt. ”JUST SING”, nad którym Honorowy Patronat objął Burmistrz Śremu p. Adam Lewandowski. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego z Gimnazjum nr 2 w Śremie, p. Joannę Duszczak i p. Janusza Wojciechowskiego we współpracy z p. Ewą Kaźmierczak, dyrektorem Śremskiego Ośrodka Kultury. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności muzycznych oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Występy uczestników swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Śremu, p. Ewelina Springer z Pionu Edukacji i Usług Społecznych oraz p. Ewa Kaźmierczak. Zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitał dyrektor Gimnazjum nr 2 p. Bogusław Banachowicz. W konkursie wzięło udział 19 osób. Jury w składzie: p. Jerzy Andrzejczak, dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego, p. Anna Laska-Szmyt, nauczycielka muzyki z ZSPiG w Zbrudzewie oraz p. Dorota Wysz, przedstawicielka wydawnictwa Macmillan, wyłoniło zwycięzców. Jednocześnie członkowie jury podkreślili wysoki poziom konkursu oraz ciekawą interpretację piosenek. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez wydawnictwa językowe. Nagrody dla zwycięskiej trójki współfinansowała gmina Śrem.

- I miejsce zdobyła Marta Jabłońska z Gimnazjum nr 1 w Śremie, która zaśpiewała piosenkę Jessie J pt. „Do it like a dude”
- II miejsce - Aleksandra Marciniak również z Gimnazjum nr 1 w Śremie, która wykonała utwór „You and I” Lady Gagi
- III miejsce przyznane zostało ex aequo Marcie Koniecznej, uczennicy Gimnazjum nr 2 w Śremie, która zaśpiewała piosenkę pt. „Trouble” brytyjskiego zespołu Coldplay oraz Patrycji Łasińskiej z Gimnazjum nr 1 w Śremie za interpretację utworu „Listen” z repertuaru Beyonce.

Dziękujemy za przybycie opiekunom i przede wszystkim uczestnikom, którzy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń.
Tekst: Joanna Duszczak11.06.2013

W środę 22.05. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Lekcjach Europejskich przeprowadzonych przez Panią Natalię Krzyżan z Europe Direct - Poznań. W spotkaniu pod hasłem „Wycieczka po Europie – poznajmy kraje członkowskie i ich kulturę”, uczestniczyli uczniowie klasy I, w lekcji „Multimedialna Europa” uczniowie klasy III. Pani Natalia Krzyżan opowiedziała o krajach unijnych, o związanych z nimi skojarzeniach, ciekawostkach, najpiękniejszych miejscach oraz znanych europejskich postaciach. Informacje przekazywane były głównie w formie quizowej i warsztatowej. Pani Natalia podzieliła się również wiedzą, gdzie można szukać w Internecie informacji o UE. Na koniec rozwiązywaliśmy test sprawdzający wiedzę o krajach członkowskich UE. Wszyscy otrzymali publikacje z UE, natomiast najbardziej aktywni - upominki od Europe Direct – Poznań, które na pewno zachęcą do dalszego zgłębiania wiedzy o Unii Europejskiej.
D. Płygawko & A. Jakuszek26.05.2013

We wtorkowe przedpołudnie (21 maja) w Klubie Relax odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki o Rodzinie. Nasze gimnazjum reprezentowali Karolina Tomaszewska, która zaśpiewała utwór „Tato nie pij” z repertuaru Ich Troje oraz zespół wokalny, w składzie Dominika Nowicka, Roksana Stanisławiak i Michał Barcz, który wykonał piosenkę Oli „Strach”. Zarówno dobór repertuaru, jak i wykonanie utworów wzbudziły zainteresowanie jury oraz publiczności, czego wyrazem było przyznanie zespołowi wokalnemu specjalnego wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!
23.05.2013

Przypominamy, że w najbliższą sobotę odpracowany zostanie piątek 31 maja. W tym dniu lekcje będą odbywać się zgodnie z piątkowym planem.


21.05.2013

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Niemczech!
Termin: 4 czerwiec, godz. 13.30. sala 21. Do udziału zapraszamy dwuosobowe zespoły (mogą być także zespoły międzyklasowe). Zapisy u p. Płygawko i p. Skotarczak. Nagrody czekają!
Zagadnienia można odebrać u nauczycielek organizujących konkurs lub na stronie szkoły.

Zagadnienia konkursowe15.05.2013

9 maja nasze Gimnazjum hucznie obchodziło Dzień Europy. Klub Młodego Europejczyka z opiekunkami: p. D. Płygawko i p. A. Jakuszek przygotował turniej pod hasłem „Europa da się lubić”. Drużyny uczniów konkurowały z drużynami nauczycieli. Zadania dotyczyły znajomości państw europejskich, ich kultury i historii. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania: Jaka to melodia? Jaka to flaga? O jaką postać historyczną chodzi? Zabawie towarzyszyło dużo uśmiechu, emocji i pozytywnych wrażeń.
D. Płygawko & A. Jakuszek


15.05.2013

6 maja odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Krajach Europejskich. Udział wzięło 11 dwuosobowych zespołów. Najlepiej poradziły sobie K. Kręcichwost i A. Wesołek z kl. IIId. II miejsce zajęły J. Statucka i J. Jankowska z kl. IIIb, III miejsce – T. Herka i P. Laskowska z kl. IIIb. Nagrody ufundowały: Komisja Europejska i Europe Direct. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!D. Płygawko & A. Jakuszek


12.05.2013

25 kwietnia nasze Gimnazjum otworzyło swoje drzwi dla szóstoklasistów. Uczniowie, spacerując korytarzami szkoły, zawitali do świata fantasy, poezji i nauki: oglądali doświadczenia chemiczne i fizyczne, brali udział w konkursach językowych i rozgrywkach sportowych, układali tangramy, składali modele samolotów, rozwiązywali quizy o tematyce europejskiej i przyrodniczej. Zwiedzanie umilał zespół muzyczny. Przyszli gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną Gimnazjum na rok szkolny 2013/2014. Gimnazjum nr 2 oferuje profile: językowy, ekonomiczny, artystyczny i siatkarski. Na zakończenie spotkania odbyła się loteria fantowa.

D. Płygawko & A. Jakuszek


24.04.2013

Już jutro Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 2! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych szóstoklasistów! W programie m.in. prezentacja innowacji pedagogicznych na rok szkolny 2013/2014, konkursy, zabawy matematyczne, eksperymenty fizyczne i chemiczne, gry sportowe oraz loteria z nagrodami. Zapraszamy od godziny 16 do budynku szkoły przy Szkolnej 4 oraz do sali Bazar.


17.04.2013

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach chemicznych „Kolorowa chemia”. Studenci Wydziału Chemii UAM przygotowali szereg różnorodnych doświadczeń o zabawnych nazwach, m.in. kameleon, lokomotywa, żarłoczny roztwór i latarka. Uczniowie wcielili się również w rolę detektywa poszukującego narzędzia zbrodni po śladach krwi. Zajęcia miały charakter pokazowy, ale zainteresowani uczniowie mogli także asystować przy doświadczeniach. Celem zajęć było pokazanie, że chemia jest fascynująca, nieprzewidywalna i wcale nie taka trudna.D. Płygawko & A. Jakuszek


08.04.2013

Informujemy, że w najbliższą środę 10.04 o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami. Zapraszamy serdecznie.


03.04.2013

Informujemy, że w najbliższą sobotę odpracowany zostanie czwartek 2.maja. Tego dnia będziemy pracować zgodnie z czwartkowym planem lekcji.


29.03.2013

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie. Etap szkolny odbył się w formie pisemnej w dniu 28 lutego 2013 r. W tym etapie z naszej szkoły najlepsze wyniki osiągnęły: Karolina Bręgiel, Magdalena Jachnik oraz Joanna Statucka i one też reprezentowały naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, który odbył się 12 marca 2013 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie i składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Udział w nim wzięli reprezentanci następujących szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum Dwujęzycznego, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie.
Miejsca na podium zajęli uczniowie z Nochowa i Zbrudzewa, ale różnice w punktacji były minimalne. Nasze uczennice osiągnęły bardzo wysokie wyniki.
Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Daria Płygawko, Aleksandra Skotarczak04.03.2013

W ramach akcji „Mam haka na raka” uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych przeprowadzili 25.02 w naszej szkole prelekcję na temat raka skóry – czerniaka. Zapoznali nas z zagadnieniami dotyczącymi chorób skóry i sposobów leczenia. Zachęcali nas do robienia badań diagnostycznych.

D. Płygawko & K. Talaga


04.03.2013

21 stycznia 2013r. w Gimnazjum nr 1 odbył się Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej. Do konkursu po szkolnych eliminacjach przystąpiły: Marta Konieczna 3B (język angielski) przygotowana przez p.Joannę Duszczak oraz Paulina Laskowska z klasy 3B (język niemiecki) przygotowana przez p.Aleksandrę Skotarczak. Uczniowie recytowali wiersze po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Niestety nie było uczniów recytujących w języku francuskim. Najwięcej, bo 13 osób prezentowało wiersze poetów niemieckojęzycznych. III miejsce zajęła Marta Konieczna w recytacji wiersza Lindy Pastan pt."A New Poet". Paulina Laskowska z wierszem Manfreda Maia "Moglichkeiten" nie zdobyła miejsca na podium, była jednak piąta z minimalną różnicą punktową.
Atmosfera była naprawdę gorąca, wśród widzów byli zarówno uczniowie i nauczyciele, jak i kilkoro rodziców.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

Wcześniejsze wiadomości