Aktualności

 03.04.2014

29 marca br. uczniowie kl. III wybrali się na Targi Edukacyjne, które odbywały się w Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Jaki cel im przyświecał? - ich przyszłość, wybór szkoły.31.03.2014

W ubiegły czwartek, 26 marca po raz trzeci odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Dziecka w Górze. Tak, możemy o nich powiedzieć: "Przyjaciele", ponieważ przez ostatni rok bardzo się ze sobą zżyliśmy. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierają dary, z którymi zawsze jeździmy do Góry. Ale najbardziej cieszy nas samo spotkanie z dziećmi, młodzieżą i wychowawcami. Dwie godziny spotkania to zabawa, rozmowy, rywalizacja sportowa i zawsze przepyszne słodycze. Już w momencie wyjazdu umawiamy się na następne spotkanie. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym.28.03.2014

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją rozlicznych działań podejmowanych w naszej Szkole w ramach "Poetyckiej Przystani".28.03.2014

4 grudnia 2013 r. uczniowie klasy III b naszego gimnazjum zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Politechnicznych imienia Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Wicedyrektor szkoły, pan Sławomir Jędraś, serdecznie młodzież przywitał i zapoznał z interesującą ofertą placówki, między innymi z kierunkami kształcenia oraz możliwościami odbywania praktyk uczniowskich. Pani Mirosława Golińska poinformowała gimnazjalistów o możliwościach podjęcia pracy, osiągnięciach uczniów, zajęciach pozalekcyjnych. Młodzi ludzie mieli okazję zwiedzić szkołę, a w szczególności sale warsztatowe: krawiecką, fryzjerską oraz obróbki mechanicznej i spawalniczej. Pod fachowym okiem nauczycieli i w przemiłej atmosferze, młodzież odbywała mini praktyki.05.03.2014

Wyciąg z ZARZĄDZENIA NR 110.1.7.2014 WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 20 stycznia 2014 r. w sprawie przyjmowania do publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015:

od 3 marca (poniedziałek) do 16 maja (piątek) : składanie dokumentów do co najwyżej trzech wybranych gimnazjów
do 1 lipca (wtorek) : złożenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu (oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem)
do 7 lipca (poniedziałek) : ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i listy kandydatów nieprzyjętych do szkoły


07.02.2014


03.02.2014

30 stycznia, w 165. rocznicę urodzin ks. Piotra Wawrzyniaka, odbył się poświęcony postaci Księdza II Międzyszkolny Konkurs „Król Czynu”. Organizatorami byli, jak w roku poprzednim: Towarzystwo im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie i Gimnazjum nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie przy pomocy Urzędu Miejskiego w Śremie, Śremskiego Ośrodka Kultury i Parafii p.w. NMP Wniebowziętej w Śremie. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.
W zmaganiach półfinałowych w Gimnazjum nr 2 w Śremie uczestniczyło 15 uczniów reprezentujących 5 szkół: Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp., Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie, Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie i Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie.
Finał rozegrany został w Kinoteatrze „Słonko”.
Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyła Zuzanna Piasecka (Gimnazjum nr 1), drugie miejsce zajął Marcin Rozmiarek (Gimnazjum Dwujęzyczne), trzecim miejscem podzielili się: Paweł Sznura (Gimnazjum nr 2) i Natalia Pawelczyk (Gimnazjum nr 1), a czwarte miejsce zajęła Katarzyna Bisior (Gimnazjum nr 2). Wszyscy uczestnicy konkursu i nauczyciele, którzy uczniów przygotowali otrzymali podziękowania od organizatorów.
Nagrodami dla całej piątki finalistów były tablety ufundowane przez organizatorów przy wsparciu sponsora, którym jak rok temu była firma „Multicom”.


03.02.2014

We wtorkowe popołudnie, 10 grudnia 2013 r., odbył się szkolny konkurs Pięknego Czytania Bajek w Języku Angielskim. Każdy uczestnik przygotował prezentację fragmentu wybranej baśni. Uczniów oceniało jury w składzie: pan Janusz Wojciechowski (przewodniczący) oraz panie Katarzyna Olech-Kobierska i Iwona Gorzkiewicz.
Poziom prezentacji był wysoki, a największą popularnością cieszyło się „Brzydkie kaczątko” („The Ugly Duckling”) Hansa Christiana Andersena. Wybór finałowej trójki stał się trudnym zadaniem dla członków jury. Ostatecznie postanowiono przyznać pierwsze miejsce Patrycji Mostowskiej z kl. I b, drugie – Kamilowi Cieślakowi z kl. II c, trzecie – ex aequo – Edycie Foltak i Karolinie Ściubidło, które reprezentowały klasę II b. Nagrody dla zwycięzców ufundowało wydawnictwo Macmillan.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

23.01.2014

Zdjęcia z klasowego, opłatkowego spotkania w dniu 20 grudnia 2013 r. Klasa III b.
Wizyta szalenie sympatycznych Mikołajów.22.01.2014
19.01.2014

Ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną spotkaliśmy się w szkole na wigiliach klasowych, w trakcie których składaliśmy sobie życzenia i wymieniliśmy się prezentami. Po spotkaniach w klasach w auli odbył się konkurs na najciekawszą prezentację świąteczną – przebranie i wygłoszenie wiersza bożonarodzeniowego. Panowała prawdziwie gwiazdkowa atmosfera, podziwialiśmy piękne dekoracje i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.


16.12.2013

Uprzejmie przypominamy, że jutro (tj. we wtorek 17. grudnia) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Po spotkaniach z wychowawcą będzie można skorzystać z konsultacji z nauczycielami przedmiotów.


25.11.2013

W dniu 21.11.2013 roku na sali sportowej Śremskiego Sportu w Śremie, odbyły się Mistrzostwa Śremu szkół gimnazjalnych w halowej piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patryk Stawecki (1A), Mikołaj Mocek (2A), Dominik Ostrowski(2A), Patryk Ostrowski(2A), Rafał Pikulik(2A), Piotr Tomaszewski (2A), Daniel Kubala (2A), Łukasz Marciniak (3B), Borys Tomaszewski (3C), Bartosz Tomyślak (3C) zajęła II miejsce. Gratulujemy!


Sz. Duszczak


25.11.2013

W dniu 14 listopada 2013 roku odbył się XXIV Sztafetowy Wieczorny Bieg "Sokoła" o Puchar Burmistrza Śremu. Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Nikonowicz (1A), Beata Podlawska (1A), Julia Giełda (1A), Ewelina Chrzanowska (1A), Gabriela Kubicka (1A), Dominik Ostrowski (2A), Patryk Ostrowski (2A), Piotr Tomaszewski (2A), Artur Jaroć (2A), Mateusz Kubicki (2A) zajęła IV miejsce. Gratulujemy!


Sz. Duszczak


12.11.2013

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO – ETAP SZKOLNY (7.11.2013 R.)
Niestety nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.


02.10.2013

W roku szkolnym 2013/2014 mamy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą "Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych". W ramach projektu SWOI, organizowanego przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania z Poznania, uczestniczyliśmy w prezentacji, podczas której Trener - pan Grzegorz Kaczmarek - zaprezentował projekt i wprowadził uczestników w środowisko wolnego i otwartego oprogramowania. Za nami już dwa pierwsze spotkania - z jedenastoosobową grupą chętnych spotykamy się w każdy wtorek o 15.20.

Więcej informacji o projekcie
14.09.2013

Prosimy rodziców, którzy jeszcze nie otrzymali loginów i haseł do dziennika elektronicznego, o ich odbiór w sekretariacie szkoły.


02.09.2013

W najbliższy czwartek, tj. 5.09., odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami. Plan zebrań:
- klasy 1 - spotkanie z dyrekcją o godz. 17.00
- klasy 1 - zebranie z wychowawcami o godz. 17.15
- klasy 2 i 3 - zebrania z wychowawcami o 17.30
Liczymy na Państwa obecność!


Wcześniejsze wiadomości