Aktualności

 22.12.2014

Dnia 19 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz przedświąteczny, na którym prezentowane były prace wykonane przez uczniów klas III gimnazjum. Prace zostały wykonane podczas zajęć technicznych prowadzonych przez p. K. Talagę. W tym samym dniu odbywały się zebrania z rodzicami, w związku z czym rodzice mogli obejrzeć i za niewielką cenę zakupić bombki, kartki świąteczne, opakowania na prezenty. Udało się nam zebrać 423 złote, część kwoty przeznaczymy na akcję „Adopcja na odległość”, za pozostałe pieniądze zostaną zakupione nowe materiały na zajęcia techniczne. Prace zachwyciły rodziców, którzy dopytywali się czy podobna akcja odbędzie się przed świętami wielkanocnymi.
Więcej zdjęć w Galerii.13.12.2014

29 października 2014 r. był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie. W środowe popołudnie w sali BAZAR odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Dzieciom towarzyszyli rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz koledzy gimnazjaliści. Dzieci z klas pierwszych wystąpiły w przedstawieniu pt. „Wielki dylemat, czyli szkoła w Smerfowym lesie”. Występ bardzo się spodobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie, a następnie Pan Dyrektor Bogusław Banachowicz wielkim ołówkiem pasował dzieci na uczniów szkoły. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał drobny upominek. Pełna wrażeń uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Więcej zdjęć w Galerii.03.12.2014

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. W tym roku gościliśmy w Gimnazjum nr 1 w Śremie. Czterej chłopcy – Patryk Stawecki, Łukasz Kędzierski, Denis Kieu Van i Hubert Beszterda zmagali się z częścią teoretyczną turnieju, która sprawdzała ich wiedzę z zakresu zdrowego żywienia i odczytywania etykiet spożywczych. Cztery kolejne osoby – Julia Giełda, Wiktoria Nikonowicz, Maciej Brylewski i Mikołaj Augustyniak zmagały się z uczniami z innych szkół w „Biegu po zdrowie” na dystansie 1000 metrów.
Dużym sukcesem dla nas okazał się wynik Mikołaja Augustyniaka, który zajął I miejsce w biegu wśród chłopców. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz upominki. Atmosfera podczas trwania turnieju była przyjazna, zachęcała uczestników do zdrowej rywalizacji, ale również miłej zabawy.
Więcej zdjęć w Galerii.03.12.2014

Jak co roku i tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach „Dni Kariery w naszej szkole”. Uczniowie poszczególnych klas przebrali się w wyznaczonym dniu za wykonawców zawodu, który wcześniej wylosowali.23.11.2014

W dniu 20.11.2014 roku na sali sportowej Śremskiego Sportu w Śremie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patryk Stawecki (2A), Dawid Nowak (2A), Maciej Brylewski (2A), Denis Kieu Van (2A), Hubert Beszterda (2A),Mikołaj Mocek (3A), Dominik Ostrowski(3A), Patryk Ostrowski(3A), Piotr Tomaszewski (3A), Bartosz Zegar (3A) zajęła II miejsce.


23.11.2014

W dniu 6 listopada 2014 roku odbył się Sztafetowy Wieczorny Bieg "Sokoła" o Puchar Burmistrza Śremu. Nasza reprezentacja w składzie: Weronika Stawicka (1A), Julia Ratajczak (1A), Julia Piasecka (2A), Paulina Fiączek (3A), Magdalena Kubasik (3C), Kacper Dutkiewicz (2B), Mikołaj Augustyniak (2B), Patryk Ostrowski (3A), Piotr Tomaszewski (3A), Mateusz Kubicki (3A), Rafał Pikulik (3A) zajęła IV miejsce. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i walkę do samego końca!


23.11.2014

W dniu 20 października 2014 roku na stadionie miejskim w Śremie odbył się Memoriał 20 października upamiętniający 75 rocznicę rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej. Oczywiście nie zabrakło tam reprezentantów naszej szkoły. Najlepiej ze wszystkich spisali się: Mikołaj Augustyniak (2B) oraz Rafał Pikulik (3A), którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli pierwsze miejsca i uzyskali tym samym awans do Mistrzostw Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na punktowanych miejscach znaleźli się również: Paulina Fiączek (3A) – 16 miejsce, Patryk Ostrowski (3A) – 8 miejsce, Mateusz Kubicki (3A) – 11 miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


23.11.2014

30 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach sztafetowych o Puchar Burmistrza Śremu, które odbyły się w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Barwy naszej szkoły reprezentowała drużyna składająca się z 10 dziewcząt i 10 chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasi panowie uplasowali się na 3. miejscu, a panie na miejscu 5. Wszystkim serdecznie gratulujemy.13.11.2014

Jak co roku w miesiącach: październiku i listopadzie odbywają się etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W przeprowadzonych do tej pory konkursach: chemicznym, j.rosyjskiego, historycznym, matematycznym, geograficznym i fizycznym nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.


01.10.2014

W niedzielę 28 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką Doroty Koniecznej i Hanny Kabat, wzięli udział w imprezach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną pt. "Promenada jak za dawnych lat - staropolskie smaki". Byli też "gazeciarzami", roznosili Śremski Kurier Biblioteczny. Więcej zdjęć w Galerii.
27.09.2014

W zakładce Szkolne prawo dodano Raport z ewaluacji wewnętrznej w roku szkolnym 2013/2014. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.23.09.2014

Zachęcamy do zapoznania się z listą projektów edukacyjnych obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015.
Lista projektów


17.09.2014

Uprzejmie informujemy, że w zakładce Prawo szkolne zamieszczone zostały zaktualizowane dokumenty obowiązujące w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum od roku szkolnego 2014/2015.


25.08.2014

Organizacja rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2014/2015:
9.00 - inauguracja dla uczniów Gimnazjum na sali Bazar
9.50 - Msza Święta w kościele farnym dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej połączona z poświęceniem tornistrów uczniów SP
11.00 - inauguracja dla uczniów Szkoły Podstawowej na sali Bazar


25.08.2014

Uczniom rozpoczynającym naukę w Szkole Podstawowej i ich rodzicom przypominamy, że we wtorek 26. sierpnia odbywać się będą zajęcia integracyjne. Początek o godzinie 10.00.


25.08.2014

Przypominamy, że we wtorek 26. sierpnia odbędą się egzaminy poprawkowe dla uczniów Gimnazjum, którzy w wyniku klasyfikacji końcowej w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali jedną lub dwie oceny niedostateczne.
Harmonogram poprawek:
9.00 - matematyka
10.00 - biologia, język angielski
11.00 - język niemiecki, język polski
11.30 - chemia
12.15 - fizyka


26.06.2014

Piękna pogoda towarzyszyła nam 18. czerwca w czasie kolejnego Festynu zorganizowanego z okazji Święta Szkoły. W tym roku zaprosiliśmy do udziału w zabawie młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. Mariii Grzegorzewskiej oraz młodzież z Domu Dziecka w Górze koło Jarocina. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w rajdzie, konkurencjach sportowych i zabawach na świeżym powietrzu. Najlepiej poradziła sobie z zadaniami klasa II C, która otrzymała kupon na lody. Rada Rodziców częstowała uczestników festynu smaczną kiełbaską z grilla oraz pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów. Na koniec imprezy odbyła się długo wyczekiwana „loteriada” fantowa, w której oprócz piłek, pendrivów, śpiwora, słuchawek , drobnych gadżetów, największym zainteresowaniem cieszyła się główna nagroda - tablet, który wygrała Klaudia z klasy III. Z całą pewnością można stwierdzić, że Festyn okazał się udaną imprezą, która dostarczyła rozrywki i zabawy oraz przyczyniła się do lepszego zintegrowania środowiska szkolnego oraz nawiązania nowych kontaktów z młodzieżą spoza naszej szkoły. Wiele zdjęć do obejrzenia w naszej Galerii.
Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy festynu składają podziękowania wszystkim sponsorom za zaangażowanie i pomoc w jego realizacji.19.06.2014

26 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej odbyło się XIV Sympozjum Samorządów Uczniowskich, którego hasło przewodnie brzmiało „Myśl patriotyczna w codzienności szkolnej”. Po krótkich prezentacjach szkół uczestnicy spotkania mogli wymienić się doświadczeniami, wspólnie pograć w piłkę czy wykazać się umiejętnościami plastycznymi. Nasze gimnazjum reprezentowały: Klaudia Durzyńska oraz Małgorzata Nawrot pod opieką p. Szymona Duszczaka. A oto pamiątkowe zdjęcia:19.06.2014

W dniu 22 maja br. na plaży miejskiej w Dolsku odbył się Finał Rejonu Teren Poznań Wschód w Plażowej Piłce Siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Małgorzata Nawrot (3C) oraz Paula Szymczak (3A) zajęła siódme miejsce. Dzień później o mistrzostwo rejonu rywalizowali nasi chłopcy: Dawid Nowak (1A) oraz Patryk Stawecki (1A), którzy ostatecznie uplasowali się na miejscu dziewiątym.
Sz. Duszczak19.06.2014

W dniu 20 maja br. na plaży miejskiej w Dolsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Plażowej Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast reprezentacja chłopców zajęła 2 miejsce. Obie drużyny uzyskały tym samym awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym. A reprezentowali nas: Małgorzata Nawrot (3C), Klaudia Durzyńska (3A), Dawid Nowak (1A) oraz Patryk Stawecki (1A). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!19.06.2014

12 maja br. na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Śremskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Nasza reprezentacja w składzie: Borys Tomaszewski (3C), Jakub Klaczyński (3C), Bartosz Tomyślak (3C), Łukasz Marciniak (3B), Paweł Sobkowiak (3B), Dawid Nowak (1A), Rafał Pikulik (2A), Mikołaj Mocek (2A), Piotr Tomaszewski (2A), Patryk Ostrowski (2A), Dominik Ostrowski (2A) zajęła II miejsce.
Sz. Duszczak03.06.2014

Uprzejmie informujemy, że dostępne są już aktualne listy podręczników dla uczniów Gimnazjum nr 2 na rok szkolny 2014/2015. Plik do pobrania znajduje się na stronie głównej.


17.05.2014

W dniu 8 maja 2014 r. w Kinoteatrze Słonko odbyła się trzecia edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej JUST SING. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Śremie we współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury, a Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.
W konkursie wystąpiło 16 wykonawców z ośmiu gimnazjów ze Śremu, Zbrudzewa, Manieczek, Dolska oraz Książa Wlkp. Członkowie jury mieli niełatwe zadanie wyłaniając zwycięzców, gdyż wykonawcy prezentowali wysoki poziom zarówno pod względem umiejętności wokalnych, jak i językowych. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Adrian Woroch z Gimnazjum w Książu Wlkp. za brawurowe wykonanie utworu Highway To Hell zespołu AC/DC. II miejsce ex aequo uzyskały Marta Andrzejczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie oraz Aleksandra Mizgalska z Gimnazjum w Dolsku. III miejsce – również ex aequo – przypadlo Oldze Garstce z Katolickiego Publicznego Gimnazjum w Śremie oraz Szymonowi Mikulskiemu z Gimnazjum w Książu Wlkp. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Śremie, Gimnazjum nr 2 oraz wydawnictwo Macmillan.17.05.2014

8 maja br. w sali gimnastycznej "Bazar" odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 9 chłopców i 2 dziewczyny.
Wśród dziewcząt lepsza okazała się starsza z sióstr – Małgorzata Nawrot (3C), która pokonała swoją młodszą siostrę - Marcelinę (1A).
Wśród chłopców zwyciężył Łukasz Kędzierski (1A).
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
B. Mulkowska, Sz. Duszczak17.05.2014

Dnia 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Warszawy. W planie zwiedzania znalazła się wystawa BODIES REVEALED, która pozwoliła uczniom zaznajomić się z tajnikami ludzkiego ciała. Wystawa miała na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz szkodliwość palenia. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przechadzając się trasą ekskluzywną, uczniowie zaglądali do szatni piłkarzy, loży vipów, mogli zasiąść na miejscu komentatorów sportowych. Piękna pogoda pozwoliła nam na spacer warszawską starówką. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.17.05.2014

W dniu 24 marca br. w sali gimnastycznej "Bazar" odbył się I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Śremie.
W zawodach udział wzięły cztery drużyny. Po zaciętych meczach, w których rywalizowano do dwóch wygranych do 25 punktów setów, najlepszą drużyną okazali członkowie Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum. Na drugim miejscu uplasowali się Absolwenci, na trzecim - drużyna Gimnazjum nr 2, a tuż poza podium - członkowie Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.25.04.2014

W dniu 11 kwietnia 2014 r. w sali gimnastycznej „Bazar” odbył się III Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej klas 6 pod honorowym patronatem Burmistrza Śremu – p. Adama Lewandowskiego. Celem rozgrywek była popularyzacja piłki nożnej, integracja młodzieży szkolnej, propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz wpajanie zasad „fair-play”.25.04.2014

28 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie odbyły się XV Targi Edukacyjne. W tym roku przyświecało nam hasło „ Edukacja, praca, przyszłość… ”. Już w przeddzień nauczyciele oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego zebrali się na wyznaczonym dla nas stoisku w SP1 by zaprezentować nasze Gimnazjum z jak najlepszej strony. Naszą pracę można podziwiać w naszej galerii.
Sz. Duszczak25.04.2014

27.03.14 i 28.03.14 odbyły się rekolekcje szkolne, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W kościele Słowo Boże głosił dla nas ks. Jacek Leśniewski, a w szkole mieliśmy okazję spotkać siostry Elżbietanki. Tuż po spotkaniu każda klasa otrzymała kopertę z zadaniem do wykonania. W czwartek „zwiedzaliśmy” miejsca związane z Janem Pawłem II, natomiast w piątek pisaliśmy listy do dzieci walczących z chorobą. Listy te zostaną do nich wysłane wraz z życzeniami świątecznymi.
Dziękujemy naszym gościom i nauczycielom za troskę i obecność podczas rekolekcji.
Klaudia i Nikola z 3a03.04.2014

29 marca br. uczniowie kl. III wybrali się na Targi Edukacyjne, które odbywały się w Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Jaki cel im przyświecał? - ich przyszłość, wybór szkoły.31.03.2014

W ubiegły czwartek, 26 marca po raz trzeci odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Dziecka w Górze. Tak, możemy o nich powiedzieć: "Przyjaciele", ponieważ przez ostatni rok bardzo się ze sobą zżyliśmy. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierają dary, z którymi zawsze jeździmy do Góry. Ale najbardziej cieszy nas samo spotkanie z dziećmi, młodzieżą i wychowawcami. Dwie godziny spotkania to zabawa, rozmowy, rywalizacja sportowa i zawsze przepyszne słodycze. Już w momencie wyjazdu umawiamy się na następne spotkanie. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym.28.03.2014

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją rozlicznych działań podejmowanych w naszej Szkole w ramach "Poetyckiej Przystani".28.03.2014

4 grudnia 2013 r. uczniowie klasy III b naszego gimnazjum zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Politechnicznych imienia Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Wicedyrektor szkoły, pan Sławomir Jędraś, serdecznie młodzież przywitał i zapoznał z interesującą ofertą placówki, między innymi z kierunkami kształcenia oraz możliwościami odbywania praktyk uczniowskich. Pani Mirosława Golińska poinformowała gimnazjalistów o możliwościach podjęcia pracy, osiągnięciach uczniów, zajęciach pozalekcyjnych. Młodzi ludzie mieli okazję zwiedzić szkołę, a w szczególności sale warsztatowe: krawiecką, fryzjerską oraz obróbki mechanicznej i spawalniczej. Pod fachowym okiem nauczycieli i w przemiłej atmosferze, młodzież odbywała mini praktyki.05.03.2014

Wyciąg z ZARZĄDZENIA NR 110.1.7.2014 WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 20 stycznia 2014 r. w sprawie przyjmowania do publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015:

od 3 marca (poniedziałek) do 16 maja (piątek) : składanie dokumentów do co najwyżej trzech wybranych gimnazjów
do 1 lipca (wtorek) : złożenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu (oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem)
do 7 lipca (poniedziałek) : ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i listy kandydatów nieprzyjętych do szkoły


07.02.2014


03.02.2014

30 stycznia, w 165. rocznicę urodzin ks. Piotra Wawrzyniaka, odbył się poświęcony postaci Księdza II Międzyszkolny Konkurs „Król Czynu”. Organizatorami byli, jak w roku poprzednim: Towarzystwo im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie i Gimnazjum nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie przy pomocy Urzędu Miejskiego w Śremie, Śremskiego Ośrodka Kultury i Parafii p.w. NMP Wniebowziętej w Śremie. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.
W zmaganiach półfinałowych w Gimnazjum nr 2 w Śremie uczestniczyło 15 uczniów reprezentujących 5 szkół: Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp., Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie, Gimnazjum Dwujęzyczne w Śremie i Katolickie Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie.
Finał rozegrany został w Kinoteatrze „Słonko”.
Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyła Zuzanna Piasecka (Gimnazjum nr 1), drugie miejsce zajął Marcin Rozmiarek (Gimnazjum Dwujęzyczne), trzecim miejscem podzielili się: Paweł Sznura (Gimnazjum nr 2) i Natalia Pawelczyk (Gimnazjum nr 1), a czwarte miejsce zajęła Katarzyna Bisior (Gimnazjum nr 2). Wszyscy uczestnicy konkursu i nauczyciele, którzy uczniów przygotowali otrzymali podziękowania od organizatorów.
Nagrodami dla całej piątki finalistów były tablety ufundowane przez organizatorów przy wsparciu sponsora, którym jak rok temu była firma „Multicom”.


03.02.2014

We wtorkowe popołudnie, 10 grudnia 2013 r., odbył się szkolny konkurs Pięknego Czytania Bajek w Języku Angielskim. Każdy uczestnik przygotował prezentację fragmentu wybranej baśni. Uczniów oceniało jury w składzie: pan Janusz Wojciechowski (przewodniczący) oraz panie Katarzyna Olech-Kobierska i Iwona Gorzkiewicz.
Poziom prezentacji był wysoki, a największą popularnością cieszyło się „Brzydkie kaczątko” („The Ugly Duckling”) Hansa Christiana Andersena. Wybór finałowej trójki stał się trudnym zadaniem dla członków jury. Ostatecznie postanowiono przyznać pierwsze miejsce Patrycji Mostowskiej z kl. I b, drugie – Kamilowi Cieślakowi z kl. II c, trzecie – ex aequo – Edycie Foltak i Karolinie Ściubidło, które reprezentowały klasę II b. Nagrody dla zwycięzców ufundowało wydawnictwo Macmillan.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

23.01.2014

Zdjęcia z klasowego, opłatkowego spotkania w dniu 20 grudnia 2013 r. Klasa III b.
Wizyta szalenie sympatycznych Mikołajów.22.01.2014
19.01.2014

Ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną spotkaliśmy się w szkole na wigiliach klasowych, w trakcie których składaliśmy sobie życzenia i wymieniliśmy się prezentami. Po spotkaniach w klasach w auli odbył się konkurs na najciekawszą prezentację świąteczną – przebranie i wygłoszenie wiersza bożonarodzeniowego. Panowała prawdziwie gwiazdkowa atmosfera, podziwialiśmy piękne dekoracje i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.


16.12.2013

Uprzejmie przypominamy, że jutro (tj. we wtorek 17. grudnia) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Po spotkaniach z wychowawcą będzie można skorzystać z konsultacji z nauczycielami przedmiotów.


25.11.2013

W dniu 21.11.2013 roku na sali sportowej Śremskiego Sportu w Śremie, odbyły się Mistrzostwa Śremu szkół gimnazjalnych w halowej piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patryk Stawecki (1A), Mikołaj Mocek (2A), Dominik Ostrowski(2A), Patryk Ostrowski(2A), Rafał Pikulik(2A), Piotr Tomaszewski (2A), Daniel Kubala (2A), Łukasz Marciniak (3B), Borys Tomaszewski (3C), Bartosz Tomyślak (3C) zajęła II miejsce. Gratulujemy!


Sz. Duszczak


25.11.2013

W dniu 14 listopada 2013 roku odbył się XXIV Sztafetowy Wieczorny Bieg "Sokoła" o Puchar Burmistrza Śremu. Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Nikonowicz (1A), Beata Podlawska (1A), Julia Giełda (1A), Ewelina Chrzanowska (1A), Gabriela Kubicka (1A), Dominik Ostrowski (2A), Patryk Ostrowski (2A), Piotr Tomaszewski (2A), Artur Jaroć (2A), Mateusz Kubicki (2A) zajęła IV miejsce. Gratulujemy!


Sz. Duszczak


12.11.2013

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO – ETAP SZKOLNY (7.11.2013 R.)
Niestety nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.


02.10.2013

W roku szkolnym 2013/2014 mamy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą "Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych". W ramach projektu SWOI, organizowanego przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania z Poznania, uczestniczyliśmy w prezentacji, podczas której Trener - pan Grzegorz Kaczmarek - zaprezentował projekt i wprowadził uczestników w środowisko wolnego i otwartego oprogramowania. Za nami już dwa pierwsze spotkania - z jedenastoosobową grupą chętnych spotykamy się w każdy wtorek o 15.20.

Więcej informacji o projekcie
14.09.2013

Prosimy rodziców, którzy jeszcze nie otrzymali loginów i haseł do dziennika elektronicznego, o ich odbiór w sekretariacie szkoły.


02.09.2013

W najbliższy czwartek, tj. 5.09., odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami. Plan zebrań:
- klasy 1 - spotkanie z dyrekcją o godz. 17.00
- klasy 1 - zebranie z wychowawcami o godz. 17.15
- klasy 2 i 3 - zebrania z wychowawcami o 17.30
Liczymy na Państwa obecność!


Wcześniejsze wiadomości