Wolontariat

 

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym"
Ghandi


Nasz Szkolny Klub Wolontariatu RĘKA W RĘKĘ działa już prawie 10 lat. Jesteśmy częścią Lokalnego Centrum Wolontariatu w Śremie. W naszym Klubie pracowało prawie 200 wolontariuszy. Obecnie jest nas prawie 30 osób. Nasi absolwenci zarażeni ideą pracy na rzecz innych, mimo, że odchodzą ze szkoły, nie odchodzą z wolontariatu. Nasi wolontariusz podnoszą swoje kompetencje na kursach i szkoleniach organizowanych przez Centrum. W tym roku szkolnym braliśmy już udział w 2 kursach: 9 osób w kursie „Asystent wychowawcy w placówce opiekuńczo-wychowawczej” i 5 osób w szkoleniu z zakresu „Udzielania Pierwszej Pomocy”. Kursy są bardzo ciekawe i na pewno przydatne, a co też istotne –bezpłatne. Poza pracą bawimy się też wspólnie i świętujemy. 19 września 10 naszych wolontariuszy wraz z opiekunem wzięło udział w VI Miniolimpiadzie dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy, było naprawdę świetnie. Braliśmy udział w wielu konkursach i konkurencjach, a także wysłuchaliśmy bardzo ciekawych konferencji. Zdobyliśmy dyplomy i medale oraz wspaniałe nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Gdzie pracujemy?
-w przedszkolu ”Niezapominajka”,
-w świetlicy socjoterapeutycznej przy fundacji ”Familia”,
- w Schronisku dla Zwierząt w Gaju,
-w DPS-ie przy ul. Farnej,
-w „Kole Smoki” na Psarskiem,

Jesteśmy też obecni na różnych imprezach, np.:
Motorowodnych Mistrzostwach,
Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy,
Śremsongu.
Pomagamy w zbiórkach żywności i wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Naszymi opiekunkami czyli koordynatorkami Szkolnego Klubu są Panie: Elżbieta Wiczyńska i Aleksandra Skotarczak

W dniu 8.12.2012 r. na deptaku na Jezioranach podczas imprezy "Wigilijne klimaty" nasi wolontariusze przeprowadzali zbiórkę. Kwesta odbywała się w godzinach od 10.00 do 18.00. Każdy wolontariusz wyposażony został w koszulkę, czapkę Mikołaja a także identyfikator. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy kwestowali. Byliście świetni!
Organizatorzy

23 listopada nasi wolontariusze wraz z opiekunem panią Elżbietą Wiczyńską wzięli udział w uroczystej VII Gali Wolontariatu organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele NSJ na Jezioranach, a część oficjalna i dyskoteka dla wolontariuszy odbyła się w Auli Jana Pawła II przy parafii NSJ w Śremie. Osiem wolontariuszek naszej szkoły otrzymało listy gratulacyjne za pracę w ubiegłym roku szkolnym, były to: Kinga Makałowska, Ola Czabańska, Daria Kujawa, Monika Dembska, Joanna Skrzypczak, Anna Bugajewska, Paulina Laskowska, Karolina Tomaszewska oraz Agnieszka Łaznowska.


Bardzo ważne:
Bardzo potrzebne są osoby do pracy w świetlicy socjoterapeutycznej przy Placu 20 Października oraz w DPS-ie przy ul. Farnej, wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Wiczyńską lub p. Skotarczak.