Osiągnięcia i wyróżnienia

 

Uczniów:

Odznaczenie Primus Inter Pares

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe
i artystyczne
2000/2001
LIDIA LANGNER
laureatkaWojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej
ANNA RATAJCZAK
laureatkaWojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej
LIDIA LANGNER
4 miejsce w województwie
w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
 
2001/2002
KINGA PŁOŃCZAK
laureatkaWojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej
MARTA SZMANIA
finalistkaWojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej
PAULINA LESIŃSKA
laureatka – Główna Nagroda na XI Wielkopolskim
Przeglądzie Piosenki Religijnej „Śremsong 2002”
 
2002/2003
AGNIESZKA ŁABENDA
laureatkaWojewódzkiego Konkursu Chemicznego
 
2004/2005
NATALIA KLUPŚ
finalistkaWojewódzkiego Konkursu Historycznego
 
2005/2006
ANETA BOROWCZYK
finalistkaWojewódzkiego Konkursu Biologicznego
 
2006/2007
ANNA WŁÓDARKIEWICZ
laureatkaWojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
EWELINA WŁÓDARKIEWICZ
finalistkaArchidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
 
 
2007/2008
JAKUB NOWAK
laureatWojewódzkiego Konkursu Chemicznego
EWELINA WŁÓDARKIEWICZ
laureatkaArchidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
BARBARA CZABAŃSKA
finalistkaArchidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
MAGDALENA SZYMENDERSKA
3 miejsce w XXVII Wielkopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej
KLAUDIA SKRZYPCZAK
wyróżnienie w XVII Wielkopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej
„Śremsong 2008”
 
2008/2009
EWELINA WŁÓDARKIEWICZ
I miejsce w finale XV Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
BARBARA CZABAŃSKA
I miejsce w finale XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu
„Europa – Polska – Wielkopolska – Mój region”
finalistkaXV Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
KLAUDIA SKRZYPCZAK
1 miejsce w XXVIII Wielkopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej
wyróżnienie w XVIII Wielkopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „Śremsong 2009”
GRAŻYNA SKRZYCKA
I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu
„Europa – Polska – Wielkopolska – Mój region”
ANNA PIASECKA
I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu
„Europa – Polska – Wielkopolska – Mój region”
MAGDALENA SZYMENDERSKA
wyróżnienie w XXVIII Wielkopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej
PAULINA KURASZYŃSKA
wyróżnienie w XVIII Wielkopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „Śremsong 2009”
MONIKA NAROŻNA
wyróżnienie w XVIII Wielkopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „Śremsong 2009”
ZUZANNA JANKOWSKA
finalistkaXV Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej



Nauczycieli:

XVII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów” 2002
HANNA BEDNARCZYK
LESZEK MAŃKOWSKI
II Nagroda za film „Król Czynu”
o Patronie Szkoły, Ks. Piotrze Wawrzyniaku
…………………………………………………………………………………….
Medale
Towarzystwa im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie
2000
SABINA MARCINIAK
ZBIGNIEW SZONERT
…………………………………………………………………………………….
Nagrody Burmistrza Śremu
LESZEK MAŃKOWSKI– 1999, 2002, 2004, 2006, 2009
ZBIGNIEW SZONERT– 2000, 2006
SABINA MARCINIAK – 2001
PIOTR ROJEK – 2001
MARIA SOKOŁOWSKA – NOWAK – 2008
ELŻBIETA WICZYŃSKA – 2009
……………………………………………………………………………….........
KONKURS NA PROGRAM EDUKACYJNY
w zakresie edukacji regionalnej
ogłoszony przez Komitet Obchodów 160. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci Ks. Piotra Wawrzyniaka
2009
I miejsce
ALEKSANDRA RATAJCZAK
…………………………………………………………………………………….
 
Opiekunowie laureatów i finalistów
wojewódzkich konkursów przedmiotowych i artystycznych,
zwycięzców powiatowych konkursów wiedzy
oraz medalistów mistrzostw województwa i okręgu w sporcie
 
STANISŁAW PŁOCIENNIK – szermierka(2000 – 2005)
JANUSZ BRYGIER – szermierka(2000 – 2005)
PIOTR ROJEK – historia(2000, 2003)
ANNA MAŃKOWSKA – biologia (2001, 2003)
ALEKSANDRA TOMCZAK – matematyka (2001)
JANUSZ T. SKOTARCZAK – religia(2002)
MACIEJ PATERCZYK – muzyka(2002, 2008, 2009)
BOGUSŁAW BANACHOWICZ – pływanie (2002, 2005)
MARIA SOKOŁOWSKA – NOWAK – chemia(2003, 2008)
ELŻBIETA WICZYŃSKA – religia(2003, 2007, 2008, 2009)
ALICJA HYŻAK – historia(2005)
KATARZYNA NOWICKA – TALAGA – biologia (2006)
DANUTA GRZEŚKOWIAK – język polski (2007); j. francuski (2008, 2009)
GRAŻYNA OPIELEWICZ – religia (2009)
ANNA JAKUSZEK– geografia (2009)
KATARZYNA KWIRĘG – unihokej, koszykówka (2009)
BARBARA MULKOWSKA – unihokej, koszykówka (2009)
.................................................................................................................................

Nauczyciele dyplomowani
(w Gimnazjum nr 2)
 
LESZEK MAŃKOWSKI – dyrektor, biologia
SABINA MARCINIAK – wicedyrektor, pedagog
ZBIGNIEW SZONERT – wicedyrektor, informatyka
BOGUSŁAW BANACHOWICZ – wychowanie fizyczne
JANUSZ BRYGIER – wychowanie fizyczne
MARIOLA BUJAKIEWICZ – matematyka, język francuski
EWA DOGONDKE - matematyka
IWONA GORZKIEWICZ – bibliotekarz, język polski
DANUTA GRZEŚKOWIAK – język francuski, język polski
ANNA JAKUSZEK – geografia, matematyka
AGATA JAROSZ – język polski
HANNA JASKUŁOWSKA – KABAT – język polski
MARIOLA KLINOWSKA – pedagog
ANNA MAŃKOWSKA – biologia
BARBARA MULKOWSKA – wychowanie fizyczne
GRAŻYNA OPIELEWICZ– religia
DARIA PŁYGAWKO - j. niemiecki
ALEKSANDRA SKOTARCZAK – język niemiecki
JANUSZ T. SKOTARCZAK – religia
MARIA SOKOŁOWSKA – NOWAK – chemia
ELŻBIETA WICZYŃSKA – religia